Teknoloji

iPhone 14’ün Always on Display Özelliği Yenileniyor

Apple, yeni iPhone 14 serisinin Pro ve Pro Max modelleriyle birlikte Always On Display özelliğini de nihayet sunmuştu. Lakin özellik, Android tarafından farklı olarak yalnızca saati ve kimi bildirimleri göstermekle kalmayıp art plan görseline de yer veriyordu.

Apple’ın Always On Display özelliği, aslında bu istikametiyle bakıldığında kullanıcılar için yalnızca parlaklığı son derece kısılmış bir ekran olarak misyon yapıyordu. Şirket, bugün bu durumdan rahatsız olan kullanıcılarını sevindirecek bir haberle gündeme geldi.

Always On Display’de art plan görseli ve bildirimler kapatılabilecek:

9to5Mac tarafından paylaşılan habere nazaran yeni iOS 16.2 işletim sisteminin üçüncü geliştirici betası, Always On Display ekranında art plan görseli ve bildirimleri kapatmayı sağlayacak özelliklere yer verdi. Bu sayede kullanıcılar, ekranda sırf saati görebilecekler.

Yeni Always On Display, bu ayarlamalarla şu biçimde gözükecek:

  • Sol: Art plan görseliyle Always On Display, Sağ: Yeni Always On Display

Apple, en azından şimdilik bilinen bilgilere nazaran Always On Display’de art plan görseli ve bildirimlerin gözükmesini varsayılan olarak açık bırakacak. Olağan yeni değişiklik şimdi beta sürümünde olduğu için, kullanıcılara bir sonraki güncellemede sunulup sunulmayacağı şimdi mutlaklık taşımıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu